Hogyan válassz jó masszőrt?
2011.06.17. | Szoboszlai Krisztina
Biztosan te is tudod, milyen, mikor „elaludtad” a nyakad, vagy egy rossz mozdulattal meghúztad a hátad.
Egy egész testet átmozgató, alapos masszázs után néhány napig mindenki lazábbnak, kilókkal könnyebbnek érzi magát. A masszázs az izmok mellett jó hatással van a bőrre, az anyagcserére (méregtelenítés), az idegrendszerre is. De mit tegyen, akinek nincs tapasztalata, hogyan keressünk megfelelő szakembert?
- A komolyan vett masszázs nemcsak unaloműzés vagy időtöltés, hanem testi-lelki egészségünk szolgálója, ezért a legjobb masszőrajánló mindig egy megbízható ismerős, aki már tesztelte a masszőr kezét, hozzáértését. Természetesen az ajánlás nem garancia arra, hogy a mi problémánkra is megtaláltuk a legmegfelelőbb embert, de egyfajta biztonságot ad, és megalapozza a bizalmat, amely a masszázshoz elengedhetetlen.
- Aki biztosra akar menni, jól teszi, ha az első találkozás előtt az internet, facebook vagy iwiw segítségével is ellenőrzi az ajánlott személyt (végzettség, cég, ahol dolgozik, referenciák, szolgáltatások, árak).
- Választás előtt érdemes ismerkedni a szolgáltatási lehetőségekkel is, és összehasonlítani a magán- és céges honlapok, esetleg a szállodák és SPA-k ajánlatait, szolgáltatásait és árait.
- A megbeszélés történhet e-mailen, de a legjobb a telefonhívás, mert ilyenkor a hang szimpátiája mellett, a masszőrtől várható lehetséges bánásmódot is érzékelheted.
- Nyugodtan kérdezz a masszázs típusa és folyamata felől is!
- Döntsd el a masszázs helyszínét! Ha hozzád jönnek, az kényelmesebb, de előtte esetleg nem tudsz szaunázni vagy úszni; ha te mész, akkor számolnod kell az utazással és az idővel, illetve a megfelelő ruhaválasztással (olajos masszázs a fehérneműk réme, hajigazítás stb.).
- Magánlakásra csak ismerős ajánlására menj, soha ne fizess előre, ismeretlenül.
- Legyen gyanús, ha egy masszőr csak nőket vagy csak férfiakat akar kezelni, esetleg szakmai végzettségét nem akarja elárulni.
- Az árat és az időtartamot már előre, a bejelentkezéskor érdemes tisztázni.
- Előzetes megbeszélés tárgya lehet a várható kezelések száma és a kezeléshez használt anyagok is. Ez utóbbit az érzékeny bőrűek vagy az allergiások mindenképpen tisztázzák!
- Nem célszerű teli hassal érkezni, de vizet előtte és utána is fogyaszthatsz, ezzel segíted a méreganyagok kiürülését.
- Késni sehonnan sem illik, és itt a késés általában saját idődet csökkenti. (Lemondani minimum 24 órával előre illik!)
- Meleg vízzel zuhanyozni a masszázs előtt nemcsak higiéniai okból javasolt. Wellnessekben a 15 perccel előbbi érkezés egy meleg fürdővel segít felkészíteni a testet, levetkőzni vagy átöltözni, esetleg számíthatsz arra is, hogy valamiféle kérdőívet kell kitölteni.
- Nyugodtan érdeklődhetsz előzetesen a kezelések felépítéséről, folyamatáról, tartalmáról és a helyi szokásokról, öltözékről, illemről is. Az ékszereket érdemes otthon hagyni!
- A masszázsok többsége – az egész test kezelése miatt – vetkőzéssel jár. Ma már általános, hogy szégyenlősebbek magukon hagyják az alsóneműt (fürdőruhát), vagy a szolgáltató egyszer használatos fehérneműt (tangát) biztosít. Férfiak számára is.
- A szégyenlősek megválaszthatják a masszőr nemét is, de ne felejtsd el, az igazi masszázs nem szexuális szolgáltatás!
- Fontos, hogy a masszőr kezével, a kezelés erősségével már az elején tisztában légy, így kérhetsz egy közepes, gyenge és egy erős masszázs „kézpróbát”, hogy eldönthesd, melyiket választod.
- Kezelés alatt próbálj ellazulni, pihenni, relaxálni, de bármilyen érzésed, észrevételed, kellemetlenséged támad, azonnal szólj a kezelőnek (hideg, meleg, fény, zene stb.)!
- A kezelés menetévelt, intenzitásával kapcsolatban érdemes akár menetközben is igényeket támasztani. Ne a végén derüljön ki, hogy valaki erős masszázst szeretett volna, de relaxot kapott.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése