2013. november 21., csütörtök

Plusz segítség az ellazuláshoz

A masszázs után javasolt nyugtató hatású, közérzetjavító gyógyteák:


  • Orbáncfű: Ez az ősi gyógynövény hörghurut ellen jó, és jót tesz a bármi okból váladékkal teli tüdőnek, mert képes kihajtani a nyákot a tüdőből. A népi gyógyászok régóta használják menstruációs fájdalmak, szülés utáni panaszok kezelésére.
  • Levendula: a központi idegrendszerre nyugtatóan hat feszültség esetén. Hatására az izomfájdalmak, izomgörcsök rövid időn belül enyhülhet.
  • Galagonya: stresszoldó és szíverősítő hatású növény.
  • Kamilla: Serkenti az étvágyat, javítja az emésztést, erősíti a hólyagot. Nyugtató, idegerősítő hatású, az ízületi gyulladás, a fejfájás, az izomgörcsök és izomfájdalmak kezelésében is jótékony hatásúnak bizonyulhat.
  • Macskagyökér: Más néven valeriána első rangú idegnyugtató, feszültségoldó hatású gyógynövény. Hatásos ellenszere a szorongásnak, az idegességnek, a stressznek, segít az álmatlanság leküzdésében. Magas vérnyomás csökkentésére és bélgörcsök, csikarások és izomgörcsök csillapítására is használják.

2013. november 18., hétfő

Méregtelenítő teák

Gyógynövények, melyek a tisztító, méregtelenítő folyamatot hatásosabbá tehetik:


  1. A citromfű: Felhasználása sokrétű, serkenti az emésztést, epeműködést, izzasztó hatású, szélhajtó, illetve nyugtató, idegerősítő hatású gyógynövény.
  2. A bodzavirág teája: vértisztító, izzasztó, vizelet- és hashajtó hatással rendelkezik.
  3. A hibiszkusz: segíti az emésztőrendszer működését, vizelethajtó hatású.
  4. A csalán: vértisztító, vízhajtó hatású gyógynövény.
  5. A kökényvirág: vizelethajtó, enyhe hashajtó, vértisztító hatása mellett csökkenti a magas vérnyomást.
  6. A borsmenta tea: jeles étvágygerjesztő szer, serkenti a nyálmirigyek működését, segít megszüntetni a hányingert, csillapítja a gyomorégést, enyhíti a gyomorgörcsöket és a hascsikarást.

2013. november 14., csütörtök

Masszázs és a teázás

A masszázs és a teázás egymást kiegészítő, szoros kapcsolatban állnak, a gyógynövényekből készült teák és a masszázs évezredek óta segíti az ember egészségének megőrzését. Őseink több ezer gyógynövényt ismertek és alkalmaztak különböző megbetegedésekre, illetve megelőzés céljából.

A gyógynövények hatása kutatásokkal igazolt, felhasználása napjainkban népszerű alternatíva lehet azok számára, akik el szeretnék kerülni a kémiai előállítású gyógyszerek használatát. Természetesen kiegészítő eljárásként is alkalmazhatók a gyógynövényből készült teák. Nem kell bemutatni a mindenki számára ismert gyulladáscsökkentő hatású orvosi székfűből, vagyis kamillából főzött teát vagy a nyugtató hatású levendulát, mely segít áthangolni az idegeket a pozitív működés irányába.

A gyógyteák és a masszázs kapcsolata vitathatatlan. Több tisztítókúra kiegészítőjeként is használják, illetve támogatja a masszázs utáni harmonikus nyugalmi állapot fenntartását, folyadék-utánpótlásunk biztosítását is.
A masszázst kiegészítve, megfelelően válogatott gyógytea keverékkel, rendkívül hatásos tisztítókúrát végezhetünk.

2013. november 6., szerda

A legjobb otthoni szépítők

Egyre többen biztatnak arra, hogy ha szükséges, bátran alkalmazzunk természetes anyagokat, hiszen a természet mindig és mindenkor hozzátartozott az egészséges élethez és a szépséghez.

Kukoricadarás radír
Csodát tesz a peeling helyett alkalmazható kukoricadarás aktív arcradír, amely testradírként is felkenhető.
Elkészítése: körülbelül 1 evőkanál kukoricadarát keverjünk össze 2-3 csepp olívaolajjal és egy picike tengeri sóval, majd adjunk hozzá egy kevés tojásfehérjét. Az így kapott krémszerű masszát kenjük az arcunkra vagy a testünkre, és finoman, körkörös mozdulatokkal masszírozzuk át vele a bőrt. Végül langyos vízzel öblítsük le! A bőr szinte fellélegzik.

Fiatalító eper
A fiatalító eperpakolást is elég egy-két alkalommal feltenni, amikor szezonja van.
Elkészítése: alaposan mossunk meg 4-5 szem friss epret, és villával törjük össze. Keverjünk hozzá egy kevés rizslisztet és tartósítószer nélküli tejszínt. Az így kapott maszkot kenjük fel az arcra és a nyakra 10-15 percre, majd alaposan mossuk le. Az eredmény friss és feszes bőr.

Banános táplálás
A banános egyfajta tápláló pakolás, amely puhává és selymessé varázsolja a bőrt.
Elkészítése: az érett banánt villával alaposan törjük össze. Adjunk hozzá natúr joghurtot (vagy tejszínt), és jól keverjük össze. A pépet vastagon vigyük fel a bőrre, majd 20 perc után langyos vízzel mossuk le.

Nyugtató uborka
A szem nyugtató borogatásához vékony uborkaszeletet (regenerál, kisimít) vagy burgonyaszeletet (nyugtató, gyulladáscsökkentő) használhatunk.

Néhány megszívlelendő tanács

  • Gyümölcsök, zölldségek - otthoni szépítőkAz apró szőrökkel rendelkező gyümölcsökkel (barackok, eper) óvatosnak kell lenni, mert a szőröcskék allergizálhatnak, irritálhatnak. A barackot érdemes meghámozni, és a magház körüli részt sem érdemes használni! Az epret fokozott figyelemmel tisztítsuk! Míg az epret normál és zsíros bőrre, addig a banánt kifejezetten az érett bőr számára ajánljuk, mert foszfort, káliumot, kálciumot, A-, B- és C-vitamint tartalmaz. A barack minden bőrtípusnak jót tesz. Az uborka kalciumot, káliumot, foszfort, nátriumot, C-vitamint és vasat is tartalmaz, hámosító és halványító hatása miatt tökéletes az érett bőr számára. A narancs pedig magas C-vitamintartalma miatt előnyös.
  • A házi készítményeket sem kell mindennap alkalmazni. Az otthoni szépítők heti 2-3 alkalom elegendők ahhoz, hogy pótoljuk a bőr számára szükséges tápanyagokat.
  • Az otthon készített kozmetikumok alkalmazása esetén tapasztalt negatív reakciókat mindig komolyan kell venni! Ne ismételjük meg a használatukat! Ha valaki allergiás hajlamú, ne kísérletezzen!
  • Minden gyümölcsöt és zöldséget alaposan mossunk meg és tisztítsunk meg a felhasználás előtt! Csak friss és egészséges alapanyagokat használjunk!
  • Kerüljük a mélyhűtött vagy tartósítószerrel kezelt alapanyagokat!
  • A pakolásokat mindig a felhasználás előtt készítsük el! A maradékot soha ne rakjuk el másnapra, hanem dobjuk ki!
  • A bőrtípus a házi készítmények esetén is meghatározó. Éredemes mindig megnézni a natúr kozmetikai terméken található címkét, és meggyőződni arról, hogy valóban természetes összetevők kivonatait, nem csupán azok aromáit használták!
  • Vágül ne felejtsük el, hogy a natúrkozmetikumok eltarthatósága sokkal rövidebb idejű!