Már korábban említettünk néhány természetes fájdalomcsillapítási módszert, most pedig ajánlunk néhány olyan növényt, fűszert, amely abban segít, hogy gyógyszerek nélkül segítsünk a szervezetnek, kifejezetten természetes módon.
1. A gyömbért régóta alkalmazzák gyulladás és fájdalom csökkentésére. A ledarált gyökérből tegyünk fél teáskanálnyit egy pohár vízbe, és igyuk meg. Figyelem! Az íze kellemetlen lehet, de a gyomor fájdalmának és gyulladásgátlásra is kiválóan alkalmas. Belereszelhetjük italainkba vagy vékonyan felszeletelve 15 percen át főzve teaként is fogyasztható.
Fogfájáskor egy-két csepp vízzel készítsünk „pasztát” porított gyömbérrel, majd vattakoronggal vagy az ujjunkkal kenjük be. Irritálhatja a fogínyt, ezért érdemes kicsit ott tartani.
2. A cayenne-bors valójában nem más, mint egy erős, amerikai paprikafajta, amely kapszaicin nevű, fájdalomcsillapító anyaga révén hat a fájdalomérzékelésért felelős idegvégződésekre. Az ilyen tartalmú kenőcsöket gyakran használják övsömör után visszamaradt idegfájdalmakra, izomfájdalmakra és olyan idegi fájdalmakra is, amelyek gyulladásos, degeneratív megbetegedésekhez, reumatikus bántalmakhoz köthetők.
3. Öntsünk egy csészényi forrásban lévő vizet 1 teáskanálnyi szárított rozmaringra, hagyjuk 10 percig ázni, majd leszűrve fogyasszuk. Sokak szerint ez a tea képes megakadályozni a fejfájás felerősödését. Belsőleg csak kizárólag orvosi javaslatra – főként epebántalmak és emésztési zavarok esetén – és csak nagy körültekintéssel lehet felhasználni a rozmaring illóolaját. Terheseknél ellenjavallt, mert vetélést okozhat! Alkalmazását kerülni kell magas vérnyomás és epilepszia esetén, valamint gyermekeknél 3 éves kor alatt!
4. Ízületi gyulladásra, izomfájdalomra napi 0,2 kg cseresznye elfogyasztása hatásos a tünetek csökkentésére. Sajnálatos, hogy csak rövid ideig fogyaszthatjuk szezonálisan. A cseresznyében található antociánok erőteljes antioxidánsok. Nem csak a gyulladásos folyamatok kialakulását akadályozzák meg, hanem a fájdalomérzetet fenntartó enzimek termelődését is gátolják, mint például az aszpirin. Viszont annak, aki érzékeny rá vigyázzon a hasgörcs miatt!
5. Gyomor- és bélfekély fájdalmaink csökkentésére, valamint gyógyítására napi egy pohár áfonyalé elfogyasztása is jelenthet megoldást. A Helicobacter pylori baktérium a gyomor és a vékonybél védőrétegét támadja meg. Hagyományos gyógymódja az antibiotikum, de áfonyalével a kórkép meg is előzhető, ugyanis a gyümölcs meggátolja a kórokozó megtapadását a gyomor védőfalán. Három héten keresztül napi egy pohár áfonyalé az ilyen típusú fertőzések csaknem 20 százalékát számolja fel - gyógyszer nélkül. Fontos tudni azonban, hogy csak a százszázalékos gyümölcslé hatásos, a cukrozott lé felerősíti a szervezet gyulladásos folyamatait.
6. Ízületi fájdalomra, vastagbélgyulladásra a gyömbérfélék családjához tartozó fűszernövény a kurkuma is
kiválóan alkalmas. Ajánlott napi egy kávéskanál a tünetek csillapítására vagy megszüntetésére. A kurkumin (sárga festékanyag) erős antioxidáns, terápiás alkalmazása nagyon hasonló számos bioflavonoidéhoz, hatékony gyulladáscsökkentő, antikarcinogén, antibakteriális, antivirális (vírusölő), antimikrobás, immunstimuláló vegyület.
7. Brazil menta természetes fájdalomcsillapító hatású gyógynövény, és sok betegséggel szemben hatásos. Az influenza, a gyomorbántalmak, a magas láz és a fejfájás hagyományos természetes ellenszere. A növény leveleit fél óráig forralják, majd lehűlés után itatják azokkal, akiknek valahol, valami fáj. A tapasztalat általában igen kedvező: a szenvedő beteg hamar megkönnyebbül.
8. Fogfájás esetén vegyünk a szánkba pár szem szegfűszeget, majd hagyjuk kicsit felpuhulni őket és rágjuk össze. Ezt követően az apró fűszerdarabokat tartsuk a fájós fogunkon körülbelül 20 percig. Az antibakteriális és fájdalomcsillapító hatású illóolaj gyors segítség lesz a problémára.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése