Egyes növények illatanyagai nem csak kellemesek, hanem gyógyhatásúak is lehetnek. Az illóolajok illatanyagai közvetlenül eljutnak az agyi idegközpontokba, ahol rendkívül sokféle reakciót válthatnak ki.
Hogyan alkalmazzuk az illóolajokat?
A felhasználás módja sokrétű lehet, íme néhány felhasználási javaslat:
• Aromaterápiás vízfürdő
• Masszázs
• Lélegezzük be!
Hogyan készítsük el?
Fürdéshez egyszerűen hozzáadhatunk 10-30 csepp illóolajat a fürdővizünkhöz, ám masszázshoz semmiképp ne alkalmazzunk tömény koncentrátumot. A felhasznált olajakat hordozóolajban fel kell hígítani! Ehhez keverjünk el 8-12 csepp illóolajat 8 teáskanálnyi hidegen préselt növényi olajjal (hordozó olaj lehet például olíva, mandula, vagy szőlőmag olaj). Inhaláláshoz leginkább párologtató használata javasolt, de tehetünk néhány cseppet egy zsebkendőre is. Még ennél is élvezetesebb és kreatívabb megoldás, ha szaunázáshoz használunk illóolajat. Finn szaunában a forró kövekre locsolt vízbe csepegtessünk néhány cseppet, de az aromaterápia bármely más szauna típusban is kiegészítője lehet méregtelenítésünknek. Ha azonban nem egyedül vagyunk a kabinban, feltétlenül kérdezzük meg szaunatársainkat, nem zavarja-e őket az illóolaj használata. Nyugodtan mutassuk be nekik, miért jó, ha a közös szaunánk nem csak meleg, de illatos is.
Több illóolaj együttes használatára mindig van lehetőség, hasonlóan működhet, mint a parfümök összetevői, ám nem érdemes háromnál többféle illatot összekeverni.
Az aromaterápiás masszázs előnye, hogy – bár a masszázs önmagában is hatékony gyógyeljárás – az aromaterápiával kiegészítve a kezelés jóval hatékonyabb lehet. Az olajban lévő hatóanyagok bőrbe jutásával segítik az izmok ellazulását, serkentik a nyirokrendszert, jó hatással vannak a keringésre, fokozzák a szervezet természetes méregtelenítését.
Többet szeretne tudni? http://xmm.hu/tudastar/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése